πρόγραμμα VRIκα! 2014-15 03/04/2014

Το πρόγραμμα VRIκα! είναι ένα πρόγραμμα υποτροφιών που συγχρηματοδοτείται από την Πρεσβεία της Γαλλίας στην Ελλάδα και τους εταίρους της (επιχειρήσεις, ιδρύματα, γαλλικές Grandes écoles και ερευνητικά ινστιτούτα) και προτείνει υποτροφίες σε Έλληνες φοιτητές που επιθυμούν να συνεχίσουν τις σπουδές τους μέσα από ένα μεταπτυχιακό πρόγραμμα (επιπέδου Μ2) ή ένα MBA, στη Γαλλία.

Ως εκ τούτου, θα ήθελα να σας ενημερώσω ότι έχει ήδη προκηρυχθεί η πρόσκληση κατάθεσης υποψηφιοτήτων για το ακαδημαϊκό έτος 2014-2015. Για πληροφορίες και υποβολή υποψηφιοτήτων μπορεί κανείς να ανατρέξει, έως τις 30 Μαΐου, στην ιστοσελίδα www.ifa.gr στην καρτέλα “Σπουδές στη Γαλλίας / Υποτροφίες VRIκα !” ενώ περαιτέρω διευκρινίσεις παρέχονται από την Υπηρεσία πανεπιστημιακής και επιστημονικής συνεργασίας στην ηλεκτρονική διεύθυνση vrika@ifa.gr.