Πρόσκληση: Καινοτομία και Τόλμη: Start-ups, η ιδέα γίνεται πράξη. Πέμπτη 13/03/14 στις 16.00 στο Διεθνές Πανεπιστήμιο της Ελλάδος 10/03/2014

Το Διεθνές Πανεπιστήμιο της Ελλάδος και η Μονάδα Καινοτομίας και Επιχειρηματικότητας
στο πλαίσιο τηςΕβδομάδας του Διεθνούς Πανεπιστημίου 2014
έχουν την τιμή να σας προσκαλέσουν στην εκδήλωση

΄΄Καινοτομία και Τόλμη: Start-ups, η ιδέα γίνεται πράξη΄΄

που θα πραγματοποιηθεί την
Πέμπτη | 13 Μαρτίου 2014 | Κεντρικό Αμφιθέατρο | 16.00-17.30

Πληροφορίες: Περισσότερες πληροφορίες για την εκδήλωση θα βρείτε στη συνημμένη αφίσα.

Διαγωνισμός Ennovation 2014: Στο πλαίσιο της εκδήλωσης, το Διεθνές Πανεπιστήμιο της Ελλάδος θα ανακοινώσει την έναρξη του διαγωνισμού στη Β. Ελλάδα. Το Ennovation είναι ένας Διεθνής διαγωνισμός ψηφιακής επιχειρηματικότητας-καινοτομίας για φοιτητές, ο οποίοςδιοργανώνεται από το Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών (ELTRUN), το Διεθνές Πανεπιστήμιο της Ελλάδος και το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας (University of Nicosia).

Μεταφορά από/προς ΔΙΠΑΕ: Για οδηγίες προς ΔΙΠΑΕ παρακαλώ κάντε κλικ εδώ. Θα υπάρξει δωρεάν υπηρεσία επιστροφής με λεωφορείο από το κέντρο της Θεσσαλονίκης (μπροστά από το Πανεπιστήμιο Μακεδονίας επί της Εγνατίας οδoύ) στο Διεθνές Πανεπιστήμιο της Ελλάδος. Ώρα αναχώρησης: 15.20 (παρακαλούμε να φτάσετε πριν από αυτό - θα δοθεί προτεραιότητα σε μια first come first served βάση). Παρακαλούμε προσέξτε ότι το λεωφορείο θα επιστρέψει στη Θεσσαλονίκη στις 19.40.

Εγγραφές: Η συμμετοχή είναι δωρεάν για φοιτητές και το ευρύ κοινό και θα πραγματοποιηθεί στην Ελληνική γλώσσα. Δηλώστε συμμετοχή εδώ.

Λόγω του περιορισμένου αριθμού των διαθέσιμων θέσεων στο λεωφορείο, σας παροτρύνουμε να εγγραφείτε για την εκδήλωση και να δηλώσετε την προτίμηση μεταφοράς σας όσο το δυνατόν συντομότερα.

Μετά την εκδήλωση αυτή ακολουθεί η εκδήλωση "Στρατηγικές για την Ανάπτυξη Τεχνολογίας και Έρευνας - Ευκαιρίες Χρηματοδότησης" στις 18:00 – 19:30. Περισσότερες πληροφορίες σχετικά με αυτή την εκδήλωση εδώ.