Μεγάλη ζήτηση αποφοίτων του ΠΜΣ και του τμήματος Εφαρμοσμένης Πληροφορικής για την εκδήλωση ΗΜΕΡΕΣ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΥ ΣΤΑΔΙΟΔΡΟΜΙΑΣ 2013 16/06/2013

Το Γραφείο Διασύνδεσης του Πανεπιστημίου Μακεδονίας σας προσκαλεί να συμμετέχετε στις

ΗΜΕΡΕΣ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΥ ΣΤΑΔΙΟΔΡΟΜΙΑΣ 2013 με τον τίτλο ADMISSION ISPOSSIBLE στις

4- 5 Ιουλίου 2013, στο Πανεπιστήμιο Μακεδονίας.

Ηδη πολλές εταιρείες έχουν εκδηλώσει ενδιαφέρον για αποφοίτους του Προγράμματος Μεταπτυχιακών Σπουδών αλλά και για αποφοίτους του τμήματος Εφαρμοσμένης Πληροφορικής.

Μέχρι στιγμής υπάρχούν περίσσότερες αιτήσεις εταιρειών για αποφοίτους του Προγράμματος Μεταπτυχιακών Σπουδών και αλλά και αποφοίτους του τμήματος Εφαρμοσμένης Πληροφορικής απ' ότι οι αιτήσεις αποφοίτων.

Η εκδήλωση περιλαμβάνει συνεντεύξεις υποψηφίων με εταιρίες που δραστηριοποιούνται σε όλη την Ελλάδα και στο εξωτερικό και αναζητούν ανθρώπινο δυναμικό για άμεσες ή μελλοντικές ανάγκες τους (τα βιογραφικά σημειώματα όλων των υποψηφίων θα δοθούν σε όλες τις εταιρίες που θα συμμετέχουν, για περαιτέρω επικοινωνία σχετικά με την προσφορά- αναζήτηση εργασίας).

Πέραν τούτου οι υποψήφιοι θα έχουν την ευκαιρία να «ασκηθούν» στη διαδικασία της συνέντευξης επιλογής σε πραγματικές συνθήκες, στο οικείο περιβάλλον του πανεπιστημίου τους και να ενημερωθούν, σε παράλληλες εκδηλώσεις για τις ευκαιρίες και τη διαδικασία επιτυχούς προσέγγισης της αγοράς εργασίας.

Στην ιστοσελίδα της εκδήλωσης http://career.uom.gr/dview/go/hss2013 υπάρχουν οι αναλυτικές πληροφορίες και τα έντυπα δήλωσης συμμετοχής για τις εταιρίες και τους υποψηφίους, ενώ το προσωπικό του Γραφείου Διασύνδεσης παραμένει στη διάθεση των ενδιαφερομένων για οποιαδήποτε διευκρίνιση, τηλ. 2310-891342 και 2310-891359, e-mail: career@uom.gr.

Σημ.: οι δηλώσεις των εταιριών γίνονται παράλληλα με τις αιτήσεις υποψηφίων, οπότε η σχετική λίστα θα ενημερώνεται καθημερινά μέχρι την προθεσμία λήξης συμμετοχών (24/4/2013)