Πραγματοποιήθηκε η εκδήλωση παρουσίασης του ΠΜΣ στην Εφαρμοσμένη Πληροφορική

Την Τετάρτη 29 Μαϊου 2024  στις 19:00 πραγματοποιήθηκε με επιτυχία μέσω τηλεδιάδεσκεψης zoom η εκδήλωση παρουσίασης του ΠΜΣ στην Εφαρμοσμένη Πληροφορική στους τριτοετείς και τεταρτοετείς φοιτητές του Τμήματος Εφαρμοσμένης Πληροφορικής και σε άλλους ενδιαφερόμενους για το πρόγραμμα. Στα πλαίσια της εκδήλωσης οι παρευρισκόμενοι ενημερώθηκαν από το Διευθυντή του ΠΜΣ, Καθηγητή κ. Φώτη Κίτσιο για το πρόγραμμα και είχαν την ευκαιρία να συζητήσουν με διδάσκοντες του ΠΜΣ, οι οποίοι παρευρέθηκαν στην εκδήλωση, για απορίες τους σχετικά με τα μαθήματα που διδάσκουν. Στην εκδήλωση συμμετείχαν και οι παρακάτω φοιτητές και απόφοιτοι του ΠΜΣ, οι οποίοι μίλησαν για την εμπειρία τους:

1. Χρυσοχοΐδης Ελευθέριος, Lead  Application Programming Interface Engineer στην Chubb, Απόφοιτος του Τμ. Εφαρμοσμένης Πληροφορικής και του Μεταπτυχιακού Προγράμματος στην Εφαρμοσμένη Πληροφορική.

2. Σιταρίδης Ιωάννης, Εκπαιδευτικός Πληροφορικής, Διδάκτορας του Τμ. Εφαρμοσμένης Πληροφορικής, Απόφοιτος του Μεταπτυχιακού Προγράμματος στην Εφαρμοσμένη Πληροφορική.

3. Μητρούλης Δημήτριος, Απόφοιτος του Τμ. Εφαρμοσμένης Πληροφορικής και του Μεταπτυχιακού Προγράμματος στην Εφαρμοσμένη Πληροφορική,  Project Manager στο πρόγραμμα Grow with Google, Krataion Consulting και Programme Leader στο MSc Digital and Social Media Marketing στο Μητροπολιτικό Κολλέγιο.

4. Χατζηπαρασκευάς Γεώργιος, Απόφοιτος του Τμ. Εφαρμοσμένης Πληροφορικής, Μεταπτυχιακός φοιτητής ειδίκευσης «Ανάπτυξη Λογισμικού και Νέφος», Υπότροφος.

5. Βογιατζής Στυλιανός, Απόφοιτος του Τμ. Εφαρμοσμένης Πληροφορικής, Μεταπτυχιακός φοιτητής ειδίκευσης «Επιχειρηματική Πληροφορική», Υπότροφος.

Ευχαριστούμε όλους όσους μας τίμησαν με την παρουσία τους.

Πραγματοποιήθηκε η εκδήλωση παρουσίασης του ΠΜΣ στην Εφαρμοσμένη Πληροφορική