Οδηγίες εγγραφής και Επιτυχόντες- Επιλαχόντες 2013-2014 29/09/2013

ΟΔΗΓΙΕΣ ΕΓΓΡΑΦΗΣ 2013-2014

1. Οι επιτυχόντες οφείλουν να καταβάλλουν τα δίδακτρα για την Α’ δόση του Α’ εξαμήνου (750 ευρώ) από την Τετάρτη 2/10/2013 έως την Τετάρτη 9/10/2013.

Τα δίδακτρα θα καταβάλλονται μόνο μέσω της Τράπεζας Πειραιώς στον παρακάτω λογαριασμό:

α) 5202-025156-307 (για το Π.Μ.Σ. στην Εφαρμοσμένη Πληροφορική)

(IBAN GR40 0172 2020 0052 0202 5156 307)

Απαραίτητα στοιχεία για την κατάθεση του ποσού στην Τράπεζα είναι τα εξής:

α) Ονοματεπώνυμο, β) Διευκρίνιση: Α’ δόση για Α’ εξάμηνο.

β) Για την καταβολή των διδάκτρων με επιταγή είναι απαραίτητη η προσέλευση του ενδιαφερομένου στην Οικονομική Υπηρεσία της Επιτροπής Ερευνών.

2. Οι επιτυχόντες θα πρέπει να προσέλθουν μαζί με την απόδειξη της κατάθεσης της Ά δόσης στη Γραμματεία του Προγράμματος Μεταπτυχιακών Σπουδών του Τμήματος Εφ. Πληροφορικής από τ την Τετάρτη 2/10/2013 έως την Τετάρτη 9/10/2013 ώρες 11:00-13:00 και 15:00- 17:00 για να καταθέσουν τα συμπληρωμένα έντυπα της δήλωσης αποδοχής της ένταξής τους στο Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών, της αίτησης εγγραφής τους και της δήλωσης αποδοχής των όρων εξόφλησης των διδάκτρων (τα σχετικά έντυπα είναι αναρτημένα και στον ιστότοπο του ΠΜΣ http://mai.uom.gr  στην κατηγορία «Χρήσιμα»). Μαζί τους θα πρέπει να έχουν επικυρωμένο αντίγραφο της ταυτότητάς τους και 1 φωτογραφία. Θα πρέπει επίσης να γνωρίζουν τον Α.Φ.Μ. και τη Δ.Ο.Υ. στην οποία ανήκουν, καθώς και τον τόπο και τον αριθμό μητρώου αρρένων (μόνο οι άρρενες). Η Γραμματεία βρίσκεται στον 4ο όροφο Γ΄κτιρίου, στο Γραφείο 430, Τηλ:2310- 891734, e-mail: mai@uom.gr.

3. Ως αποδεικτικό της κατάθεσης των διδάκτρων θα χορηγείται στους Μεταπτυχιακούς Φοιτητές Γραμμάτιο Είσπραξης από την Οικονομική Υπηρεσία της Επιτροπής Ερευνών, η οποία θα αντλεί τα απαραίτητα στοιχεία από την Αναφορά Κίνησης Λογαριασμού (extrait) που της αποστέλλονται κατά τακτά χρονικά διαστήματα από την Τράπεζα Πειραιώς. Οι Μεταπτυχιακοί Φοιτητές θα παραλαμβάνουν το Γραμμάτιο Είσπραξης από τη Γραμματεία του ΠΜΣ Εφαρμοσμένης Πληροφορικής περίπου 1 μήνα μετά την ολοκλήρωση των εγγραφών. Το ίδιο θα ισχύει και για τις μετέπειτα πληρωμές τους.

Σε περίπτωση που φοιτητής επιθυμεί να λαμβάνει ΑΠΥ σε εταιρία και όχι στο όνομά του θα πρέπει να επικοινωνήσει με e-mail με την Επιτροπή Ερευνών (kaligiam@uom.gr,flazidis@uom.gr,eamanatidou@uom.gr) δηλώνοντας το ονοματεπώνυμό του και τα πλήρη στοιχεία της εταιρείας που αναλαμβάνει την πληρωμή των διδάκτρων του μεταπτυχιακού του (Επωνυμία, ΔΟΥ, ΑΦΜ, δραστηριότητα, έδρα κ.τ.λ.). Η ενημέρωση θα πρέπει να γίνει πριν από την κατάθεση στην Τράπεζα και στην αιτιολογία κατάθεσης  ο φοιτητής θα πρέπει να βάζει το ονοματεπώνυμό του και την επωνυμία της εταιρείας ώστε να μπορεί η Επιτροπή Ερευνών να τον αναζητήσει.

ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΩΝ- ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΩΝ ΑΚΑΔΗΜΑΪΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2013-14

Α) Κατεύθυνση Συστημάτων Υπολογιστών Πανεπιστημίου Μακεδονίας