Εκδήλωση παρουσίασης του ΠΜΣ στην Εφαρμοσμένη Πληροφορική (Δευτέρα 31/5, 19.00) 24/05/2021

Τη Δευτέρα 31 Μαΐου 2021 στις 19.00 θα πραγματοποιηθεί μέσω τηλεδιάσκεψης zoom η εκδήλωση παρουσίασης του ΠΜΣ στην Εφαρμοσμένη Πληροφορική στους τριτοετείς και τεταρτοετείς φοιτητές του Τμήματος Εφαρμοσμένης Πληροφορικής. Παρακάτω θα βρείτε το πρόγραμμα της εκδήλωσης:

Παρουσίαση του Προγράμματος Μεταπτυχιακών Σπουδών (ΠΜΣ) στην Εφαρμοσμένη Πληροφορική

Δευτέρα 31/5/2021 Ώρα: 19.00

19.00 Έναρξη – συγκέντρωση συμμετεχόντων

19.05 Χαιρετισμός και σύντομη παρουσίαση του Προγράμματος από τον Διευθυντή  κ. Γεωργιάδη Χρήστο, Καθηγητή  του Τμήματος Εφαρμοσμένης Πληροφορικής

19.20 Φοιτητές και απόφοιτοι του ΠΜΣ μιλούν για την εμπειρία τους στο Πρόγραμμα

19.40 Ανοιχτή συζήτηση μεταξύ Καθηγητών του Προγράμματος και φοιτητών

20.00 Κλείσιμο της εκδήλωσης

Στα πλαίσια της εκδήλωσης οι φοιτητές θα ενημερωθούν από το Διευθυντή του ΠΜΣ, Καθηγητή κ. Γεωργιάδη Χρήστο για το πρόγραμμα και θα  έχουν την ευκαιρία να συζητήσουν με διδάσκοντες του ΠΜΣ, οι οποίοι θα παρευρεθούν στην εκδήλωση, για τυχόν απορίες τους που αφορούν τα μαθήματα που διδάσκουν. Στην εκδήλωση θα συμμετάσχουν και οι παρακάτω φοιτητές και απόφοιτοι του ΠΜΣ, οι οποίοι θα τους μιλήσουν για την εμπειρία τους:

1. Χαλκιάς Κωνσταντίνος, Cryptographer & Blockchain Engineer, Facebook, Απόφοιτος του Τμ. Εφαρμοσμένης Πληροφορικής και του ΠΜΣ στην Εφαρμοσμένη Πληροφορική
  2. Ζήσης Δημήτριος, Μεταπτυχιακός φοιτητής ειδίκευσης «Επιστήμη και Τεχνολογία Η/Υ», Υπότροφος
  3. Μουστάκα Ελένη, Μεταπτυχιακή φοιτήτρια ειδίκευσης «Επιχειρηματική Πληροφορική», Υπότροφος

Ο σύνδεσμος για την τηλεδιάσκεψη είναι ο παρακάτω: